Система Прозорро була створена для державних закупівель, а Прозорро.Продажі – це підсистема, створена для організації відкритих онлайн торгів щодо продажу державного майна. В цьому головні відмінності цих двох систем.

В Прозорро.Продажі об’єдналося декілька систем електронної комерції. Тут знаходиться центральна база даних всіх лотів, що виставляють державні та комунальні підприємства. Але так як сама система Прозорро не має необхідних функціональних можливостей для проведення торгів, то цим займаються ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Вони мають необхідну акредитацію в системі Прозорро та надають можливість організовувати та проводити онлайн торги. Завдяки тому, що система працює в автоматичному режимі, тут немає можливості якось вплинути на хід торгів чи на їх результат. Переможець аукціону також буде визначений системою на основі ставок, що були зроблені відповідно до цього лоту.

Всі учасники конкурують між собою за право придбати лот на рівних умовах. При цьому дані учасників залишаються невідомими аж до оголошення переможця. Контролювати хід торгів можуть всі бажаючі, так як аукціон є відкритим і інформація по ньому є доступною для всіх.

Тут є два види аукціонів: англійський (на підвищення ціни) та голландський (на пониження). Найчастіше зустрічається саме англійський вид аукціону. Якщо ж майно не продалося на звичайному аукціоні, навіть коли він проводився повторно, то товар можна реалізувати на торгах голландського типу. Їх суть в тому, що вартість майна буде зменшуватися доти, доки не з’явиться покупець. Таким чином можна реалізувати будь-яке проблемне майно.

Що продається на Прозорро.Продажі

Державні та комунальні підприємства виставляють тут майно, яке їм не потрібне. Наприклад, це може бути недобудована споруда чи земельна ділянка, використання якої не передбачене. Також тут продається конфіскат, майно банкрутів та арештоване майно. Придбати все це можна по ціні, що буде нижче ринкової. Крім цього через електронні торги лісові господарства України реалізують всі види деревини. Про це більш детально написано тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-dub-kruglyak-vigidno-na-prozoroprodazhi/.

Але й це ще не все. В цій системі також можна придбати кредитні активи, ліцензії на видобуток корисних копалин, металобрухт, сільськогосподарську продукцію, автомобілі та багато іншого.