С перших чисел липня поточного року стане діяти новий законопроект про продаж землі з молотка. Такої норми закону українці чекали дуже багато років. Він створить багато можливостей і для малих фермерів, і для серйозних виробників агропродукції.

До несприятливих явищ, які спричинило відсутність ринку землі відносяться: обрушення цін на оренду сільськогосподарських земель і на самі ділянки. Отримати та передати в оренду можна буде в електронній системі Prozorro.Sale. Йдеться про угіддях, які числяться в державній власності. До липня в Держгеокадастре здійснюються такі продажі з молотка.

Створилися обставини були на руку тільки тим власникам бізнесу, які звикли функціонувати через відкати і махінації. Даючи хабарі, вони займалися нелегальним продажем під маскуванням довгострокового передавання в оренду. А мораторій був актуальний хіба що тих підприємців, які займаються екстенсивним веденням бізнесу. Але скасування мораторію відкриє для виробників агротоваров практичне вкладання коштів в ділянки і отримання прибутку набагато більшою, адже вони будуть повноправними власниками землі. Отже, старт роботи ринку землі якісно змінить вектор економічного розвитку аграрної сфери в бік прогресу.

З цих пір фермери стануть вільно успадковувати с/г угіддя, купувати їх на справедливих умовах. І все ж дозволені розміри територій поки в рамках до 100 га. Для організацій площі більше – до 10 000 га, але тільки через 2,5 року.

В Україні стартували аукціони з продажу земель

Закон про електронні земельних торгах буде діяти з 01 липня 2021 року. Багато років чекали українські землевласники цього законопроекту. Він надасть багато шансів і для фермерів, і для масштабних виробників сільгосппродукції.

Падіння прогнозованої ціни на сільськогосподарські площі і на їх оренду – це ті явища, до яких призвела відсутність ринку з купівлі чи продажу землі. Орендувати або передати в оренду землю можна буде електронному режимі в системі Prozorro Sale. Йдеться про активи держави. У Держгеокадастре поки такі торги і здійснюються. Велика купа інформації про ринок землі міститься на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/