Функціонування електронного земельного аукціону в 2021 році стане ще більш ефективним з таким фактором, як забезпечення того, щоб українські фермери мали право отримувати землю та продовжували вести власне господарство та узгоджувати офіційні документи.

Крім того, владі необхідно сформувати охорону від корупції та рейдерських захоплень. Тільки після врегулювання цих питань продаж земельних ділянок https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/  буде здійснюватися ефективно.

Інтернет-земельні аукціони на УУБ

Будь-хто може ближче побачити оголошення про проведення земельних аукціонів, хоча офіційна передмова буде через деякий час (менше місяця). Впровадження акредитованих ринкових відносин в аграрному секторі дає змогу значно зменшити ступінь «кумівства» та хабарництва та негативно вплинути на обсяг тіньового ринку. За статистикою, тіньові відсотки оцінюються у 60-90 млрд. грн.

Хорошу практику ринку купівлі-продажу ділянок підтвердили й інші держави, де сільськогосподарська галузь та фермерське господарство зростає до десятка великих обсягів виробництва. І через те, що Україна відома як аграрна держава, нам легко потрібні подібні заходи.

Забезпечуючи чесність і відкритість продажу державного майна, уряд вдається до електронної системи Prozorro.Sale, яка працює через легальні сайти. Такою є Українська універсальна біржа, яка незабаром стане інтернет-джерелом земельних аукціонів. І сьогодні на сайті дозволено бачити величезну кількість активів різного призначення: кругляк, машини, вагони, чорні та кольорові метали, будинки та квартири.

В результаті електронних майданчиків реалізація державного та комунального майна в Україні здійснюється відкрито та об’єктивно. Механізм аукціонів Prozorro. Продаж не дозволяє корупційні схеми та маніпуляції. Він працює все більше і більше 4,5 років і в результаті сумлінних торгів забезпечив вливання до державної скарбниці 37,7 млрд. грн. доходів. Єдиним перспективним заходом уряду, таким чином, має бути проведення аукціонів з продажу земельних ділянок на Prozorro.Sale. Щоб стати учасником необхідно пройти реєстрацію на сайті УУБ.