Завдяки запуску вільного ринку арештованого майна в процес було залучено багато потенційних покупців, завдяки чому реалізація проблемного майна стала більш прозорою та швидкою. Такі зміни відбулися в українському законодавстві в 2019 році, коли влада дозволила продавати майно банкрутів через електронні торги.

Переваги публічного продажу майна збанкрутілих підприємств та фізичних осіб:

  1. Завдяки публічності аукціонів з продажу такого майна, з’явилося значно більше бажаючих його придбати. Це сприяло тому, що на майно банкрутів почала формуватися справедлива ціна. Відтепер воно може продаватися по вигідній для кредиторів та боржників вартості, а не по заниженій ціні для «своїх», як це відбувалося раніше.
  2. Розширення кола потенційних покупців дозволило зробити процес реалізації майна більш швидким.
  3. Цей ринок став більше контролюватися, так як на онлайн аукціонах, що проводяться відкрито та прозоро, немає місця корупції та змовам.
  4. В якості покупців майна банкрутів можуть виступати представники будь-якого бізнесу – від малого до великого, а також фізичні особи.

Завдяки нововведенням вже вдалося реалізувати велику кількість майна боржників та повернути кошти їх кредиторам. До цього процесу було залучено відразу 3 сторони: бізнес, держава та суспільство. Так як торги є відкритими для усіх, то спостерігати за їх ходом можуть усі бажаючі, серед яких можуть бути і представники контролюючих органів. Це виключає нечесну участь у торгах та будь-які змови. У випадку виявлення порушень учасника може бути усунено від роботи в системі. Більш детально дізнатися про особливості реалізації майна збанкрутілих підприємств та фізичних осіб можна на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/filter/arrested-property.

Як знайти та придбати цікавий об’єкт на ЕТМ

Для пошуку цікавого об’єкту на електронному торгівельному майданчику передбачений спеціальний фільтр. Також можна скористатися допомогою менеджерів, які швидко знайдуть цікавий лот. Завдяки тому, що наразі існує єдиний реєстр арештованого майна в Україні, слідкувати за появою нових об’єктів дуже просто. Якщо необхідного лоту в системі поки що немає, можна оформити розсилку. В такому разі вам буде приходити інформація про появу нових об’єктів, що задовольнять пошукові параметри. Завдяки цій функції торгівельної платформи ви зможете вчасно дізнаватися про нові цікаві лоти, щоб прийняти участь у змаганні за право їх придбати.

Що може продаватися в якості арештованого майна

Щоб отримати більше цікавої інформації щодо реалізації майна збанкрутілих підприємств можна перейти за наступним посиланням sale.uub.com.ua. Під час реалізації активів боржників на відкритих онлайн торгах можуть бути виставлені на продаж об’єкти нерухомості, автомобілі, комп’ютерна техніка, офісні меблі, цінні папери, тощо. Тобто продаватися можуть усі об’єкти боржника, продаж яких стверджений відповідним рішенням суду.