Аукціони або торги майна, що було вилучено в боржників стало вигідним джерелом доходів Держбуюжету. Через це, з вересня 2020 року затверджено  Міністерством юстиції наказ, про те, що арештоване майно повинне реалізуватися через систему електронних торгів Прозорро.Продажі. Тобто в Україні з’явився ще один ринок, який був відкритим та зрозумілими для всіх користувачів та конкурентним для інших ринків. Сьогодні будь-яка людина може брати участь в торгах арештованим майном і це буде відбуватися зрозумілим, для неї, чином. Системі онлайн-торгів Прозорро.Продажі, довіряє не тільки громадськість, а й влада, адже вона неодноразово показала ефективність на ринках країни. На цих торгах можна придбати майно в чесній конкуренції з іншими учасниками. Всі процеси проводять публічно і без махінацій. Доступ до аукціону має кожен учасник, з будь-якої точки України.

Насправді, протягом 2020 року, дана система довела свою ефективність, оскільки на електронних торгах було продано більше ніж 9 000 лотів. До цих лотів відносяться автомобілі, будинки, нежитлові приміщення та споруди, різноманітна електроніка, одяг, взуття і промислове обладнання. Прибуток в висновку склав 2,7 млрд грн. Проте тодішня процедура продажу майна не вселяє довіру. Пов’язано це з тим, що бралась велика кількість хабарів, прокручувалися схеми махінацій. Також деякі відповідальні особи навмисно занижували вартість активів описуючи їх неправильно. Тому було прийнято рішення почати роботу в системі Прозорро.Продажі.

Реалізація арештованого майна на майданчиках Prozorro.Sale.

Процедура аукціону проходить за принципом аукціону, і тривалість може бути  протягом одного дня. Це значить, що кожен учасник може придбати собі вигідний лот, підвищуючи ціну на актив. Переможцем стає той, хто поставив найвищу вартість. Сьогодні, ці аукціони проводять і електронному режимі. Учасником стає будь хто, можете і ви. Потрібно просто подати заявку на участь в аукціоні на майданчик онлайн-торгів.. Детальну інформацію про онлвйн-торги можна знайти за посиланням: https://megasale.com.ua/areshtovane-majno-kupyty-na-majdanchyku-prozoro-prodazhi/. Ви завжди можете розраховувати на допомогу співробітників системи. Вони допоможуть підібрати відповідний лот, побудувати стратегію і просто пояснити принцип процесу купівлі-продажу.