Починаючи з 1 лютого цього року, Україна розпочала вільні та прозорі продажі деревини на електронних біржах. Вже з початку року, усі власники лісів та підприємства активно реалізуюсь свої лісові володіння. За указом Кабінету міністрів України від 4 грудня 2019 року, вільні продажі можуть відбуватися до першого числа квітня 2021 року.

Експериментальний законопроект несе у собі дозвіл усім громадянам прозоро здійснювати процес купівлі, чи продажу необроблених лісоматеріалів. Крім цього там зазначено, що людина може створювати продажі, якщо вона:

  • Не буде використовувати сировину для опалення житла населення;
  • Не буде брати лісоматеріали, аби зробити собі житло, або відремонтувати його;
  • Не займається задоволенням потреб бюджетних установ, безпеки та охорони України;
  • Не використовує дерева задля усунення наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

Що треба знати про продаж та купівлю необробленого дерева?

Насамперед треба зазначити, що взяти участь в аукціоні або його створенні, може громадянин держави, який мав чистий дохід у розмірі не менше 10 мільйонів гривень за весь 2018 рік. Крім цього, ці люди обов’язково повинні виставляти на аукціони та продажі щонайменше 25 відсотків усього об’єму, вироблених кожного місяця, лісоматеріалів. Слід пам’ятати, аби швидко продати наявний товар, треба, аби він відповідав основним критеріям:

  • На продаж може виставлятися деревина, загальним обсягом від 150 метрів кубічних. Або початкова ціна на один новий лот з продажу необробленого дерева має становити не менше 200 000 гривень.
  • Розмір та діаметр дерев мають бути приблизно однаковими.
  • Усі дерева мають належати до одного класу. Наприклад, лише хвойні або листяні.
  • Сировина має бути однієї якості.

Аукціони та торги необробленою деревиною через електронний майданчик Прозорро.Продажі

Український уряд намагається зменшити кількість афер , шахраїв, корупції, внесення недостовірної інформації до створених лотів та інших протиправних дій під час процесу купівлі-продажу необроблених лісоматеріалів. Не зважаючи на це, офіційний сайт Прозорро – sale.ueex.com.ua пильно слідкує за усіма діями та запобігає появі будь-яких проблем та збоїв у електронній системі. Окрім працівників бірж, за усім спостерігають учасники аукціонів, а також звичайні користувачі Інтернет-мережі.

Починаючи з моменту запуску нового законопроекту, торгова біржа «Українська енергетична біржа» змогла отримати прибуток у розмірі майже 40 мільйонів гривень, лише за продажі необробленої деревини українських лісів на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood. За весь час було реалізовано щонайменше 2 мільйони метрів кубічних лісу на прозорих аукціонах електронного майданчика. Таких аукціонів було проведено понад 4 тисячі. Основними лідерами лісозаготівельних господарств продажів виділяють на :Житомирщині (10 мільйонів гривень), Волині (6.5 мільйонів гривень), Черкащині (6 мільйонів гривень).

Як відбувається процес купівлі-продажу лісоматеріалів на ТБ «УЕБ»?

Зареєструвавшись на офіційній сторінці Прозорро, можна легко розібратись на сайті та створити заявку на продаж деревини, або купити її. ДП «Прозорро.Продажі» гарантують усім своїм клієнтам безпеку економічних відносин між учасниками продажу та аукціонів. Крім того, при виникненні труднощів, можна подивитися детальну інструкцію с користування сайтом на YouTube каналі електронного майданчика. Також у розв’язанні усіх проблем, стосовно аукціонів, продаж та купівель, менеджери біржі з радістю допоможуть своїм клієнтам.