Для того, щоб державне майно продавалося за адекватною ціною і з дотриманням законності була створена особлива система торгів, де державний орган може опублікувати пропозицію продажу, і клієнт зможе купити майно за своєю ціною, без додаткових платежів.

Аукціон Prozorro був створений за державною ініціативою та охоплює єдину інтернет-систему, де держорган опубліковує оголошення про продаж, і учасник має право викупити об’єкт за найкращою вартістю. Торги проводяться через майданчики з акредитацією, домени яких з’єднані з єдиною системою, оновлюються одночасно та відображають всі лоти синхронно.

Під час аукціону Prozorro учасник залишається в секреті, і до часу виявлення переможця зберігає статус інкогніто. Даний аспект виключає будь-яку підтасовку проведення торгів, і перемога присуджується насправді охочому. 

Головною складністю минулого було те, що державну власність за документацією оцінювали за дуже скромною ціною, більшу половину вартості оплачували в конвертах, в результаті покупець набуває власність за значною мірою низькою ринковою вартістю.

Як наслідок державі недоплачували найбільші суми, а державні службовці, ті що брали участь у цих махінаціях дуже багатіли. Аукціон Prozorro революційно змінив становище, що склалося, і сьогодні охоплює найпроблемніші сектори державних торгів. Відтепер майже неможливо сфальсифікувати справжню ціну, вибрати відповідного покупця, а не продавати «своїм», і корумповані «державні діячі» відтепер кануть в історію.

Як виставляють майно на аукціон Prozorro? 

Для того щоб інтернет-аукціон функціонував, його слід заповнювати прибутковими пропозиціями, і в такому разі кількість учасників збільшуватиметься, а чим більший попит, тим вища пропозиція, і люди на рівні підсвідомості будуть вибирати інтернет, а не живі торги.

Процедура включення державної власності має свої особливості, а точніше:

  1. Державний орган висловлює намір продати майно, у зв’язку з цим видається особливе розпорядження.
  2. Створюється сама пропозиція, методом збору всіх необхідних відомостей про власність, створення тіла лота та пропозиції ціни.
  3. законності, далі направляється висновок, чи відповідає дана власність до виставлення на торги системи Прозорро.
  4. Лот публікується на порталі, з повністю всією інформацією, і проводяться самі торги; 
  5. Визначається переможець торгів.
  6. Підписується договір з переможцем.

Всі аукціони проводяться доступно для всіх бажаючих взяти участь. Всі дані оприлюднюються в офіційних джерелах і будь-яка людина може пройти реєстрацію для участі у торгах системи Прозорро.Продажі. 

Для вивчення більш детально інформації про земельні торги, перейдіть за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-aukcioniv-zminyujetqsya

Що таке тендер в системі Прозорро

Можна легко визначити всю суть значення «тендерні торги» – це конкуренція. Абсолютна конкуренція між товарами та послугами, насамперед. Зазвичай лоти виставляються на зниження вартості і відбувається регресивний аукціон, а це в тому випадку, коли переможцем раптом є та людина, яка ставить найменшу суму. 

Це дозволяє стати учасником і навіть у деяких випадках організатором торгів, і в цьому полягає велика перевага участі у відкритих торгах. Такі аукціони дуже важливі для відстеження ринкових коливань та всіх цін. Важливо своєчасно поповнювати основу своїх постачальників. Таким чином переможці можуть отримувати виграші швидким ходом. До того ж, довгострокові відносини у такий спосіб можна побудувати цілком вдало. І поповнити клієнтську базу.

Оскільки в державній реформі раніше можна було відзначити багато різних змін, то важливо усвідомити, що законодавство України здатне до хороших та якісних змін, а це говорить про те, що держава зобов’язати підприємства здійснювати закупівлі саме в такій формі, оскільки вони будуть називатися публічними і це великий ривок уперед. Адже Україна в цьому плані давно хотіла бути схожою на Європу. Так як опублікована інформація в багатьох сеансах могла б по-різному вплинути на проведення торгів, все одно результат публічних закупівель був завжди одним і приносив користь всім учасникам торгів.

Зміни у законодавстві стосовно торгів

Вже у 2019 році було підписано важливі укази, які могли вплинути на майбутнє всіх тендерних торгів в Україні. Були внесені деякі і настанови і вони були дуже суттєвими. По суті, новий закон міг повністю викладатися щодо нової редакції і оскільки зміни були здатні набути чинності лише через 6 місяців і більше з дня публікації цього закону.

На даний момент у користувачів є все для того, щоб система онлайн-торгівля забезпечувала саме ті результати, які особливо привабливі в певному сегменті. Основа подібного аукціонного проекту допомагає принести захоплюючі результати для користувача, адже, всі аукціони проводяться максимально відкрито і гарантують різні переваги, проігнорувати які нереально. Щоб отримати певні і досить результати, потрібно якомога детальніше розглянути вказану систему.