1 лютого 2020 почалися продажі деревини на майданчиках Prozoro, зокрема на сайті «Української універсальної біржі» https://sale.uub.com.ua/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale. Влада прийняла постанову, що стосується реалізації експериментального проекту, який стосується проведення електронних торгів з продажу необробленого лісу. Таке нововведення було створено з метою реалізації деревини на нових прозорих умовах. Також система була створена з метою контролю за заготівлею сировини вітчизняними лісогосподарськими підприємствами.

Передача купівлі-продажу деревини Прозоро

У зв’язку з нововведеннями величезні лісогосподарські організації зобов’язані виставляти на продаж від 25% матеріалів від встановленого щомісячного обсягу заготівлі. Ліс не вважається такою кількістю, якщо він зберігається для безпеки громадян України та армії, для надзвичайних ситуацій та опалення громадських і державних об’єктів.

Роками точилися дискусії про цільове використання і відділення лісових джерел. Процес реалізації лісоматеріалів, який діяв досі, вимагав кардинальних змін. Виникли природні питання: яким чином можна запобігти незаконну вирубку лісоресурсів і як зробити нову процедуру відкритою і економічно вигідною як для державного бюджету, так і для власників бізнесу?

Сучасним вирішенням виниклої ситуації стало введення нових умов і проведення онлайн-торгів по реалізації деревини в Україні на офіційних сайтах-представниках Прозорро.Продажі, наприклад, на платформі «Українська універсальна біржа», яка акредитована Міністерством економіки, торгівлі і сільського господарства.

Позитивною рисою такого введення є:

  1. доступ до даних про аукціони є у кожного громадянина України;
  2. деревообробні підприємства працюють на умовах здорового суперництва;
  3. бюрократія і незаконні «домовленості» відсутні;
  4. продаж ринку деревини та збагачення економіки України.

Але на даному етапі існують обмеження: деревина об’ємом 150 кубічних метрів виставляється на торги або вартістю понад 200 тис. Грн. Найближчим часом планується скасувати ці норми. Менші партії також будуть представлені на електронні аукціони, буде корисно для середнього та малого бізнесу.

Порядок продажу та ціни на деревину на сайті УУБ

Для того, щоб побачити перевагу трансформації в області деревини, ми наводимо такі дані: 36 мільйона гривень отримало лісове господарство лише через пару тижнів після створення нових умов.

Для того, щоб виграти аукціон, компанії важливо правильно підготуватися до аукціону. У цьому вам допоможуть експерти «Українській універсальній біржі» sale.uub.com.ua. Всі аукціони відбуваються на чесних і справедливих умовах, учасники процесу не можуть спілкуватися один з одним і яким чином впливати на хід торгів. Система самостійно вибирає переможця торгів.

У нас дійсно солідна послуга, яка включає:

  1. своєчасне отримання даних про потенційних клієнтів через Telegram-бота і Viber-бота;
  2. опис лотів детальне;
  3. онлайн-список розсилки з популярними угодами;
  4. консультації експертів на всіх етапах;
  5. щоденне оновлення новин на Facebook.

Довіритеся команді фахівців «Української універсальної біржі» і вигравайте разом з нами онлайн-аукціони.