Можливість заготовлювати власний ліс  запорукою зростання економічної стабільності в Україні. Наша держава є однією із багатших на ліс держав, та в Європі посідає дев’яте місце. Саме тому, питання реалізацію дерева дуже потребувало реформації, і вона наступила. Минулого року, завдяки експериментальному рішенню Кабінету Міністрів України, було винесено відповідну постанову, та ринок необробленої деревини перейшов у володіння системи Прозорро.

З 2016 року система зарекомендувала себе як надійних механізм подолання корупції у багатьох сферах ринкових взаємовідносин. Відтепер, така можливість з’явилась і на ринку необробленої деревини. Як і було очікувано, лише за рік продажу необробленого лісу у системі онлайн-аукціонів призвело до зростання державного бюджету. Майже 30 мільярдів гривень за рік було внесено із податків на забезпечення торгів.

Чим відрізняється українська заготівля лісу

Заготовлення лісових матеріалів являє собою звичайне повалення дерев, котрі заповнюють 16% нашої країни, та в подальшому розрізнення продукту на відходи та готовий продукт. Для цього підготовлюються спеціальні майданчики та ділянки. Підприємства, котрі займаються обробкою дерева мають відповідні повноваження та механізми для влаштовування потрібних умов для цього.

В Україні заготівлі лісу виконують якомога подалі від селищ та міст. Дуже часто продаж виконувався прямо на місці повалення дерев. Це було викликано неможливістю перевезення продукту на склади, внаслідок нестачі грошей або інших підстав. ДСТУ чітко визначає вимоги для розпилу дерев, тому займатись цим ремеслом мають винятково професіонали.

Яка перспектива від використання УУБ в якості основного майданчика по продажам лісу

Минулий рік показав, що Українська універсальна біржа sale.uub.com.ua, стала лідером на ринку необробленої деревини. Справа в тому, що функціонал товарної біржи максимально зрозумілий, а досвід спеціалістів допоміг максимально швидко навчити учасників самостійно вести справи.

Безумовним плюсом від співробітництва із адміністрацією сервісу є можливість самостійно та безперешкодно отримувати будь яку інформацію про конкурентів та партнерів. Кожен, хто реєструється на ресурсі та отримує дозвіл на участь у торгах зобов’язаний погодитись на розповсюдження інформацію про своє підприємство.

Такі вимоги допомагають слідкувати за чітким виконанням обов’язків за договорами, а також не допускати появи нових, тіньових схем. Корупційна складова проведення торгів зовсім відсутня. Будь хто може переглядати процес проведення торгів, в тому числі і силові структури.

Великий крок було зроблено тоді, коли УУБ зробили відкритий реєстр, в якому зберігається інформація про придбані квитки на аукціони. За допомогою таких квитків, лісничі господарства отримують можливість реалізовувати свою продукцію на законних засадах, а інші, в тому числі і держава, контролюють виконання податкового законодавства.

В результаті, подібні співробітництва призводять до максимально вигідного всім сторонам результату. Тому рішення Кабінету Міністрів України, яке було виражено в постанові від грудня 2019 року було не лише експериментальним, а й дуже вигідним для української економіки.

Більш детально дізнатись про процедуру закупівель заготовленого лісу на електронному майданчику Українська універсальна біржа можливо переглянути за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/zagotivlya-lisu-jogo-realizaciya-na-majdanchyku-uub. За будь яких питань ви маєте можливість звернутись до адміністрації ресурсу по вказаних на сайті номерах телефонів.