Оренда земельної ділянки – це одна з популярних процедур, яку можна дуже часто зустріти на електронних майданчиках. Кількість таких лотів стала ще більшою після 1-го липня 2021-го року, коли в країні запрацював відкритий ринок землі. 

Земля, що береться в оренду, може використовуватися по-різному. Частіше за все, мова йде про ведення певного господарства з метою отримання прибутку. Одне з завдань учасника полягає в тому, щоб детально ознайомитись з технологією, як саме проходять торги.

Один з моментів стосується вивчення важливих термінів, індексів та інших теоретичних аспектів, які можуть спростити участь в аукціоні. Це можна зробити на сайті https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes, де також є можливість вийти на зв’язок з технічної підтримкою та отримати відповіді на питання, що стосуються можливості взяття землі в оренду.

Що потрібно знати про оренду земельних ділянок

Можливість отримання права на користування земельною ділянкою має свої позитивні й негативні сторони. Тому, учасникові варто прояснити всі ці моменти і вже після цього робити конкретні висновки.

Що стосується переваг отримання прав на оренду земельної ділянки, то тут основним аспектом буде оперативність та зрозумілість самої процедури.

Є відразу декілька причин, чому процедура проходить за більшим простою системою, а саме:

 1. Орендар не зобов’язаний витрачати час на отримання відповідного рішення від вищих органів для того, щоб приступати до обробки документів;
 2. Непотрібно займатися питанням розробки широкого переліку документації та її подальшого погодження;
 3. Не варто починати процес реєстрації земельної ділянки, що вважається досить важкою та довгою процедурою;
 4. Не обов’язково витрачати час на отримання дозволу на можливість передачі земельної ділянки в оренду.

Всі ці завдання бере на себе організатор самого аукціону і ці дії проводяться ще до того, як буде розпочата процедура.

Що стосується недоліків такого формату, то для учасників вони проявляються лише в декількох основних моментах:

 • Обмежений вибір – користувачеві доводиться розглядати лише ті ділянки, які були виставлені на оренду і перелік таких лотів може бути не зовсім великим. Тут вже все залежить від конкретного регіону країни;
 • Конкуренція – як показує практика, оренда землі є досить перспективним напрямком і завжди існує велика кількість користувачів, які зацікавлені в тому, щоб взяти участь в таких торгах.

Відштовхуючись від цих двох моментів, кожен може вже самостійно прийняти рішення стосовно доцільності взяття участі в таких процедурах.

Як повинно виглядати повідомлення про результати земельних торгів

Оголошення про те, що земельні торги було розпочато – це лише перший крок, з якого розпочинається вся процедура. При цьому, навіть якщо мова йде про оренду земельної ділянки, обов’язковою умовою є публікація інформації про закінчення торгів.

Відповідно, як і у випадку з оголошенням про їх проведення, тут також є певні вимоги і організатор повинен внести обов’язкову інформацію до кінцевого оголошення.

Мова йде про наступні пункти:

 1. Географічне положення земельної ділянки – важливо, щоб інформація була вказана детально, з врахуванням району та конкретного округу;
 2. Площа ділянки;
 3. Термін, на який земля відходить у користування переможця;
 4. Кадастровий номер;
 5. Детальна інформація про річну сплату та умови виконання таких транзакцій;
 6. Цільове призначення ділянки, що була виставлена на торги;
 7. Інформація про організатора земельних торгів;
 8. Дані про виконавця земельних торгів.

Це обов’язкові пункти, які повинні бути обов’язково присутні в повідомленні про результати аукціону.

Важливо зазначити, що саме повідомлення повинно бути вчасно внесене до бази ПроЗорро. Там ця інформація зберігається в архівах, що дозволяє зберігати її протягом багатьох років.

Який сайт використовується для держзакупівлі

Створення тендерного оголошення, направленого на закупівлю товарів або ж отримання послуг різного призначення потребує використання додаткових сервісів. 

Основний ресурс, що був створений для контролю всіх цих процедур та зберігання всієї інформації про торги, учасників, їх пропозиції та переможців – це ПроЗорро. Саме цей сервіс вважається основним контролюючим органом, що гарантує рівні шанси для всіх бажаючих взяти участь в державних замовленнях.

Вже на самому сайті ПроЗорро ви можете знайти перелік акредитованих електронних майданчиків. Один з таких ресурсів — це українська енергетична біржа. Ви маєте можливість обрати зручний майданчик, пройти на ньому реєстрацію та відразу приступити до пошуку державних замовлень, в яких можна взяти участь.

Головне – це серйозно підходити до питання підготовки та оформлення свої пропозиції, від якої будуть залежати ваші шанси на перемогу.