Відновлення зубів за допомогою імплантів – одна з найефективніших методик протезування. Реалізація цієї технології передбачає виконання робіт на один або два етапи. При одноетапному протоколі імплант встановлюється в щелепу, і на нього можна відразу одягати коронку. Двоетапний протокол (класичний) відрізняється тим, що спочатку встановлюється імплант, а потім, після його повного приживлення, ясна розрізають, і відбувається установка коронки.

Незважаючи на тривалість, класичним та найпоширенішим способом протезування вважається двоетапна імплантація зубів. Проте вам також слiд отримати быльше iнформацiї про таку процедуру як одноетапна імплантація ціна на яку може відрізнятися в залежності від клініки.

Переваги одноетапної та одномоментної імплантації

Основна відмінність одноетапного протезування – можливість проведення операції з видалення зуба та встановлення імпланту за одне відвідування лікаря. Це дозволяє заощадити час і гроші. Додаткове розсічення ясен не потрібно: імплант встановлюється в лунку, що залишилася після видаленого зуба, а зверху на нього відразу ж кріпиться тимчасова коронка. Через 3-4 місяці тимчасову коронку замінюють на постійну.

Усі маніпуляції здійснюються амбулаторно під місцевим знеболенням. Тривалість операції – 1-1,5 години.

Послідовність дій під час одноетапної операції

  • розтин тканини ясен;
  • підготовка ложа для встановлення імпланта;
  • встановлення імпланту;
  • кріплення тимчасової коронки на імплант;
  • ушивання розсічених тканин ясен.

Одномоментна імплантація зубів — процедура, яка має багато переваг, основна з яких — можливість відновити зуб швидше, ніж при двоетапній операції. Важливий і естетичний фактор – зубний ряд відновлюється одразу, і це сприяє максимальному збереженню контурів ясен та відсутності проблем із прикусом. Період адаптації до імпланта – мінімальний. Серед недоліків – серйозні вимоги до стану кісткової тканини та ясен: вони мають бути абсолютно здоровими, достатньою щільністю та розмірами.

Показання до одноетапної імплантації зубів стандартні — відсутність одного або декількох зубів, а також повна адентія (у цьому випадку імпланти є опорою для протезів). Найчастіше до одномоментної чи одноетапної операції вдаються за необхідності термінового протезування, наприклад, якщо цього вимагає професійна діяльність пацієнта.

Відмінності двоетапної імплантації зубів

Попри велику складність процесу, двоетапна операція вважається найефективнішим методом протезування. На першому етапі встановлюється лише сам внутрикостный імплант, а на другому здійснюється безпосередньо протезування з допомогою коронки. Головна відмінність від одноетапної операції — час, який витрачається на весь процес лікування: між першим та другим етапами проходить мінімум 3-4 місяці, а іноді й більше року. Основна перевага цієї методики – абсолютна ізоляція імпланту. Він швидше та якісніше приживається, та зменшується ймовірність інфікування.

Серед інших переваг:

  • можливість протезування відразу кількох зубів;
  • перешкода атрофії кісткової тканини;
  • найкращий естетичний результат, оскільки всі елементи імпланту ретельніше підганяються залежно від анатомічних особливостей пацієнта.

З недоліків виділяють більшу тривалість лікування, яка може розтягнутися на багато місяців, і весь цей час пацієнт змушений миритися з відсутністю зуба. Якщо у вас є хороший стоматолог Черкаси, то він допоможе вам обрати найкращий варіант протезування, орієнтуючись саме на вашу ситуацію.