В Україні існує система електронних торгів, через яку здійснюється реалізація державного майна або ресурсів. Аукціон може бути оголошений щодо продажу, оренди чи малої приватизації майна державної чи комунальної форми власності. За допомогою електронних аукціонів можна придбати чи орендувати нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби, вагони, тощо.

Також на торгівельних майданчиках можна придбати ліс, сировину, кредитні портфелі, цінні папери, меблі та багато чого іншого. Наприклад, на цьому сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-m-chernigiv-na-prozorrosale/ можна ознайомитися з пропозиціями щодо продажу необробленої деревини.

Система Прозоро.Продажі була створена для того, щоб адмініструвати систему електронних торгів в Україні, а також виступати в якості центральної бази даних. Ця система почала працювати с 2016 року і за весь час свого існування вже встигла показати себе, як ефективний інструмент для боротьби з корупцією в сфері продажу державного майна. Державні закупівлі в Україні також проводяться виключно через цю систему.

Як стати власником активу

Для того, щоб придбати державне майно, права на видобування корисних копалин чи, наприклад, орендувати вагони Укрзалізниці, необхідно спочатку зареєструватися на одному з торгівельних майданчиків, що працюють цілодобово. Далі можна буде безкоштовно ознайомитися з представленими лотами та обрати необхідний. Для більш зручного пошуку на торгівельному майданчику передбачений спеціальний фільтр, за допомогою якого можна відсіяти нецікаві пропозиції.

Коли необхідний лот знайдено, покупець повинен ознайомитися с умовами його продажу чи оренди. Далі залишиться лише подати заявку на участь в електронних торгах. Це можна зробити через особистий кабінет, що буде автоматично створений відразу після реєстрації на сайті торгівельного майданчику.

В вимогах до аукціону будуть зазначені документи, які повинні представити учасники торгів. Також потрібно буде сплатити реєстраційний та гарантійний внесок, сума якого також буде вказана в вимогах до учасників.Якщо учасник буде обраний переможцем торгів, то він отримає відповідне повідомлення про це.

В системі Прозоро є два види аукціонів: на підвищення ціни та на її пониження. Перший вид аукціону називається англійським, а другий – голландським.