Тендер – це вже досить відоме поняття і в 2021-м році цим важко когось здивувати. Говорячи простими словами, мова йде про певну процедуру, яка дозволяє організатору торгів знайти постачальників товарів (послуг), не витрачаючи на це багато коштів. Що стосується сторони учасників, то вони отримують змогу взяти серйозне замовлення, підвищити імідж підприємства й знайти декілька нових партнерів для подальшого співробітництва.

Така форма є однаково вигідною для обох сторін, що і призвело до того, що тендери стали настільки популярними. В сьогоднішніх реаліях можна дуже легко знайти десятки цікавих оголошень з проведення торгів по самим різним напрямкам. Це може бути нерухомість, земельні ділянки, лісова продукція, мебельні вироби, електроніка й так далі.

Важливо зазначити, що самі торги чітко контролюються системою ПроЗорро, що мінімізує виникнення якихось непередбачуваних обставин. Більш того, самі електронні майданчики, на яких проходять торги, повинні бути акредитовані в цій системі, що є обов’язковою умовою  для виконання.

Чи є якась альтернатива?!

Почати варто з того, що ніхто ще не відміняв прямі договори. Це актуально по відношенню до приватних компаній. В цілому, вони навіть не зобов’язані брати участь в якихось тендерах. Друга справа, коли мова йде про державні та комунальні установи. В них зовсім немає альтернативних варіантів і вони зобов’язані проводити закупівлі саме через систему тендерів.

Виключенням можуть стати товари по типу канцелярії, коли сума закупки перевищує витрати на проведення самого тендеру. В такому випадку, більш логічним варіантом є укладання прямого договору.

Що стосується інших ситуацій, то державні установи оголошують тендер. Більш того, їм ще потрібно обрати найбільш вигідну пропозицію. У випадку, якщо вибір падає на підприємця, який пропонував самі вигідні умови, то інші учасники можуть подати скаргу, яка приведе до того, що процедура ще більше затягнеться.

Тут важливо, щоб ви робили все це на перевіреному електронному майданчику, щоб не було зайвих питань з вкладеними коштами. Як приклад, можна привести сайт української універсальної біржі. Ви можете завжди перейти на цей ресурс tender.uub.com.ua і знайти там будь-які види оголошень. Сам сайт працює досить плавно і нові лоти там з’являються миттєво.