Біткоін — це криптовалюта, створена Сатоші Накамото, справжня особистість якого залишається невідомою досі. Сатоші випустив «білу книгу» біткоіну у 2008 році, а перша транзакція відбулася між Сатоші та Хелом Фінні 3 січня 2009 року. 23 квітня 2011 року Сатоші зник з 1 000 000 біткоінів, залишивши майбутнє валюти в руках віруючих. Після зникнення Сатоші ніхто нічого не чув про нього, і жоден з його біткоінів так і не був проданий. Події, пов’язані зі створенням біткоіну, можуть назавжди залишитися таємницею, але це не завадило інвесторам у всьому світі влити в цю валюту мільярди та мільярди доларів. Можливо, це добре, навіть необхідно, що світ ніколи не впізнає справжню особу Сатоші Накамото. Але чи має біткоін якусь реальну цінність? І чому так багато людей вважають, що має?

Біткоін: у чому сенс?

Сатоші Накамото був не єдиною людиною, незадоволеною банківською індустрією після краху ринку житла у 2008 році. Багато хто усвідомив необхідність валюти, яка б не регулювалася ніякою централізованою організацією, але Сатоші був першим, хто створив таке рішення. Сатоші передав контроль над біткоіном широким масам з допомогою технології блокчейн. Блокчейн можна уявити як глобальний комп’ютер, який не контролюється ніким, але є мережа людей, які отримують вигоду від його використання. Замість банківських службовців, які відстежують та реєструють транзакції, майнери Біткоіна виконують комп’ютерні алгоритми в обмін на знову здобуті Біткоіни. Цей метод усуває необхідність у централізованій довірі і водночас створює передбачувану інфляцію. Зараз кожному доступна опція купити біткоін через https://www.bybit.com/ru-RU/

Суть Біткоіна полягає у створенні сховища вартості, яке також є практичним засобом обміну. Долар США має цінність, тому що люди в усьому світі вірять у те, що уряд Сполучених Штатів протримається досить довго, щоб вони могли витратити свої долари. Біткоін має цінність, тому що багато людей вважають за краще покладатися на розподілену мережу (блокчейн) для підтримки своєї валюти, а не на централізований банк чи уряд. Біткоін коштує стільки, скільки хтось готовий за нього заплатити – так само, як і долар США. Це просто питання довіри до блокчейну чи уряду.

Майнінг біткоіну

Для того, щоб перевіряти транзакції без централізованої третьої сторони, розподілена бухгалтерська книга Біткоіна має дійти консенсусу для підтвердження транзакцій. У технології блокчейн консенсус – це коли вузли мережі домовляються про те, які транзакції є законними, а які – шахрайськими. Як тільки 51% мережі погоджується з тим, що транзакція є законною, досягається консенсус і транзакція вноситься в блокчейн.

Це відбувається у процесі, званому майнінгом. Майнери в мережі Bitcoin використовують комп’ютерне обладнання для безпеки блокчейна, і ці майнери отримують винагороду, яка називається винагородою за блок. Почати інвестувати в криптовалюти можна на https://www.bybit.com/uk-UA/