На зміну старого варіанту проведення торгів (Державна електронна система) арештованими активами банкрутів та боржників банків, на зміну прийшов новий електронних ресурс для проведення аукціонів ДП «ProZorro.Sale». Йому вдалось змінити ринок конфіскованих товарів, та вивести його у стабільний стан.

З 2016 року, електронна система змогла провести понад 290 000 прозорих аукціонів, на яких було зароблено щонайменше 41 мільярд гривень, 7,4 мільярда з яких були відправлені до державного бюджету. На цих торгах брало участь 251 000 учасників, серед яких були звичайні громадяни, державні та комунальні організації, трейдерні компанії, різноманітні вітчизняні та підприємства з різних куточків світу. Усі вони мають змогу вільно брати участь в електронних аукціонах та купувати й продавати різні види товарів за справедливою ціною. Саме через максимальну прозорість та успішність її біржові котирування публікують на сторінках різноманітних економічних журналах Європи та світу, що підтверджує успішність та перспективу майданчика.

Крім того, електронна система «Прозорро.Продажі» була обрана єдиним майданчиком в Україні, через який можуть здійснюватися державні закупівлі. А сам майданчик має у своєму складі 44 біржі-партнери, на яких відповідно й відбуваються прозорі онлайн аукціони.

Коли працівники системи можуть позбавити користувача брати участь у торгах?

Є декілька особливих випадків, після яких система може заборонити користувача проводити будь-які дії на біржі. До них можна віднести:

  1. Участь у торгах незареєстрованого учасника. Пройти цю процедуру можна через сторінку uub.in.ua лише за декілька хвилин;
  2. Порушення правил, встановлених у регламенті ДП «Прозорро.Продажі» та Закону України;
  3. Намагання провести будь-яку аферу чи хитрість щодо змінення ціни та результату торгів;
  4. Створення несприятливих обставим підчас торгів, чи дискримінація інших учасників аукціону;
  5. Несплата гарантійного внеску;
  6. Продаж товарів за ціною вищою, або нижчою за стандартну ринкову вартість лоту.

Через порушення цих критерії, дії конкретних учасників можуть бути обмежені. Аби не стикатися з такими випадками, варто добре ознайомитись з правилами онлайн аукціонів та відповідати рекомендаціям державного підприємства «ProZorro.Продажі».