Оренда земельної ділянки – це одна з популярних процедур, яку можна дуже часто зустріти на електронних майданчиках. Кількість таких лотів стала ще більшою після 1-го липня 2021-го року, коли в країні запрацював відкритий ринок землі.
Земля, що береться в оренду, може використовуватися по-різному. Частіше за все, мова йде про ведення певного господарства з метою отримання прибутку. Одне з завдань учасника полягає в тому, щоб детально ознайомитись з технологією, як саме проходять торги.
Один з моментів стосується вивчення важливих термінів, індексів та інших теоретичних аспектів, які можуть спростити участь в аукціоні. Це можна зробити на сайті https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes, де також є можливість вийти на зв’язок з технічної підтримкою та отримати відповіді на питання, що стосуються можливості взяття землі в оренду.
Що потрібно знати про оренду земельних ділянок
Можливість отримання права на користування земельною ділянкою має свої позитивні й негативні сторони. Тому, учасникові варто прояснити всі ці моменти і вже після цього робити конкретні висновки.
Що стосується переваг отримання прав на оренду земельної ділянки, то тут основним аспектом буде оперативність та зрозумілість самої процедури.
Є відразу декілька причин, чому процедура проходить за більшим простою системою, а саме:
- Орендар не зобов’язаний витрачати час на отримання відповідного рішення від вищих органів для того, щоб приступати до обробки документів;
- Непотрібно займатися питанням розробки широкого переліку документації та її подальшого погодження;
- Не варто починати процес реєстрації земельної ділянки, що вважається досить важкою та довгою процедурою;
- Не обов’язково витрачати час на отримання дозволу на можливість передачі земельної ділянки в оренду.
Всі ці завдання бере на себе організатор самого аукціону і ці дії проводяться ще до того, як буде розпочата процедура.
Що стосується недоліків такого формату, то для учасників вони проявляються лише в декількох основних моментах:
- Обмежений вибір – користувачеві доводиться розглядати лише ті ділянки, які були виставлені на оренду і перелік таких лотів може бути не зовсім великим. Тут вже все залежить від конкретного регіону країни;
- Конкуренція – як показує практика, оренда землі є досить перспективним напрямком і завжди існує велика кількість користувачів, які зацікавлені в тому, щоб взяти участь в таких торгах.
Відштовхуючись від цих двох моментів, кожен може вже самостійно прийняти рішення стосовно доцільності взяття участі в таких процедурах.
Як повинно виглядати повідомлення про результати земельних торгів
Оголошення про те, що земельні торги було розпочато – це лише перший крок, з якого розпочинається вся процедура. При цьому, навіть якщо мова йде про оренду земельної ділянки, обов’язковою умовою є публікація інформації про закінчення торгів.
Відповідно, як і у випадку з оголошенням про їх проведення, тут також є певні вимоги і організатор повинен внести обов’язкову інформацію до кінцевого оголошення.
Мова йде про наступні пункти:
- Географічне положення земельної ділянки – важливо, щоб інформація була вказана детально, з врахуванням району та конкретного округу;
- Площа ділянки;
- Термін, на який земля відходить у користування переможця;
- Кадастровий номер;
- Детальна інформація про річну сплату та умови виконання таких транзакцій;
- Цільове призначення ділянки, що була виставлена на торги;
- Інформація про організатора земельних торгів;
- Дані про виконавця земельних торгів.
Це обов’язкові пункти, які повинні бути обов’язково присутні в повідомленні про результати аукціону.
Важливо зазначити, що саме повідомлення повинно бути вчасно внесене до бази ПроЗорро. Там ця інформація зберігається в архівах, що дозволяє зберігати її протягом багатьох років.
Який сайт використовується для держзакупівлі
Створення тендерного оголошення, направленого на закупівлю товарів або ж отримання послуг різного призначення потребує використання додаткових сервісів.
Основний ресурс, що був створений для контролю всіх цих процедур та зберігання всієї інформації про торги, учасників, їх пропозиції та переможців – це ПроЗорро. Саме цей сервіс вважається основним контролюючим органом, що гарантує рівні шанси для всіх бажаючих взяти участь в державних замовленнях.
Вже на самому сайті ПроЗорро ви можете знайти перелік акредитованих електронних майданчиків. Один з таких ресурсів — це українська енергетична біржа. Ви маєте можливість обрати зручний майданчик, пройти на ньому реєстрацію та відразу приступити до пошуку державних замовлень, в яких можна взяти участь.
Головне – це серйозно підходити до питання підготовки та оформлення свої пропозиції, від якої будуть залежати ваші шанси на перемогу.