Електронні торги в Україні є добровільними, але для підприємств, які хочуть продати держмайно, участь в відкритих онлайн аукціонах є обов’язковою. Наприклад, для того, щоб реалізувати деревину, українські лісгоспи повинні спочатку зареєструватися в електронній системі Прозорро.Продажу через будь-який акредитований торгівельний майданчик.
Далі підприємство повинно створити аукціон та виставити лот з детальним його описом. Мінімальний об’єм деревини в одному лоті складає 150 кубічних метрів. Найменша ціна одного лоту – 200 тисяч гривень. За більш детальною інформацією щодо продажу деревини в Україні звертайтеся за посиланням sale.uub.com.ua.
Перший етап – реєстрація учасника
Для того щоб стати учасником аукціону та позмагатися за право придбати цікавий лот, необхідно обрати ЕТМ (електронний торгівельний майданчик) та створити на ньому особистий кабінет через реєстрацію. Це не займе багато часу але надасть можливість заходити в систему не лише як сторонній спостерігач, але також як учасник.
Після реєстрації необхідно буде завантажити в систему деякі електронні документи. Це необхідно для проходження процедури кваліфікації – перевірки учасника. Після цього можна буде подавати заявки на участь в торгах.
Другий етап – вибір лоту та подача заявки на участь
Обирати лот на сайті торгівельного майданчику можна самостійно за допомогою пошукового фільтру, чи через менеджерів, які можуть швидко знайти необхідний товар відповідно до заданих параметрів. Коли потрібний лот знайдено, потенційний покупець повинен ознайомитися з його детальним описом та умовами придбання. Тут особливу увагу варто приділити таким критеріям:
- якою є початкова вартість лоту;
- яким є розмір кроку аукціону;
- коли торги розпочнуться (дата і час);
- яким є розмір гарантійного внеску.
Якщо основні умови влаштовують, то потенційний покупець може подати заявку на участь в аукціоні і сплатити гарантійний внесок.
Третій етап – участь в торгах
В назначений час учасник повинен зайти до системи та перейти за посиланням, що буде надіслано йому автоматично для переходу до аукціону. Коли торги розпочнуться, кожному учаснику буде наданий час для того, щоб зробити свою ставку. За часом потрібно уважно слідкувати. Аукціон зазвичай проводиться в декілька етапів. Перемагає той, чия ставка виявиться найбільшою.
Всі ці етапи потрібно буде пройти незалежно від того, який саме товар учасник хоче придбати. Наприклад, про те, як продається деревина в Україні, досить детально описано на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/kuplyu-pylomaterialy-za-vygidnoyu-cinoyu-na-aukcioni-prozorro-prodazhi.
Четвертий етап – підписання електронного договору
Електронний договір купівлі-продажу буде підписуватись між переможцем аукціону та продавцем товару. Такий договір має ту ж юридичну силу, що і звичайний паперовий документ. Для підписання договору у сторін повинен бути електронний цифровий підпис. Договір буде підписаний після ретельної перевірки документів обох сторін.